Dlaczego my. część 2

Jesteśmy na rynku już jakiś czas. Znamy większość dostawców ręczników i u większości z nich mamy wypracowane spore rabaty. Mimo tego nie potrafimy przebić ceną produktów sprzedawanych np na Allegro. Ręcznik 500g z haftem w koszu za 23 zł?. Bez żartów.
Najtańszy ręcznik 500g u producenta kosztuje minimum 24 zł, do tego kosz. Fajnie jakby nasza praca przynosiła też jakiś zysk. Złożyliśmy więc zamówienie u jednego z takich sprzedawców żeby sprawdzić skąd pochodzi taki supertani ręcznik. Okazało się że to ręcznik z Ikea a obiecane 500g okazało się zaledwie 380g. Klienci się nie przyczepią bo w większości nie wiedzą jak sprawdzić gramaturę. Przy takim towarze koszt całkowity faktycznie wychodzi dużo niższy.

Dalej jednak cena wg nas była zbyt niska. Prowizja Allegro, materiały do haftu (nici, hydrofolia, fizelina). Dają zysk około 3 zł za haft. Przy takim zysku maszyna kosztująca 40 000 będzie wymagała remontu zanim się zamortyzuje :)
Wykonanie haftu jaki mamy w swojej ofercie wymaga około 16000 wkłuć igły. Profesjonalna maszyna potrzebuje na ten proces około 18 minut, domowa hafciarka około 45 minut. Można oczywiście zmniejszyć haft, ustawić mniejszą gęstość ściegu i mamy przepis na tani haftowany ręcznik. Czy nadaje się na prezent? Nie wiem :)