Haft na ręcznikach

Gdzie na ręczniku umieścić haft?
Najlepszym miejscem do wyhaftowania aplikacji i imion jest krótszy bok ręcznika. Wieszając ręcznik w łazience haft będzie widoczny a jednocześnie aplikacja nie będzie przeszkadzała podczas wycierania się (miejsce haftu jest sztywniejsze).


Wielkość haftu.
Staramy się aby wszystkie hafty były czytelne a jednocześnie nie zajmowały połowy ręcznika - haft ma być ozdobą). Wielkość czcionki dopasowywana jest do długości napisu - im dłuższe imiona tym mniejsza czcionka. Jeśli stwierdzimy że rodzaj wybranej czcionki będzie kiepsko wyglądał staramy się przed szyciem poinformować klienta i namówić na zmianę czcionki.
Niektóre napisy pogrubiamy aby lepiej się prezentowaly. Długość napisu oraz wybrana czcionka wpływa także na rodzaj ściegu jakim haftujemy ręczniki. Czcionki grube albo duże napisy wyszywamy ściegiem prostym inne napisy haftujemy ściegiem satynowym

Kolor nici
Przy zestawach skłądających się z ręczników w różnych kolorach przeważnie haftujemy nicią w kolorach drugego ręcznika. W zestawie skłądającym się z kremowego i brązowego ręcznika na ręczniku jasnym wyszywamy nicią brązową a na ciemnym nicią kremową. Jeśli mają Państwo wyszyć inną nicią proszę o informację przy składaniu zamówienia.