Wyprawka przedszkolaka z haftem

Kupując wyprawkę do przedszkola pamiętajmy, że w przedszkolu nasz maluch będzie uczył się samodzielności i na ile możemy, na tyle mu w tym pomóżmy kupując rzeczy praktyczne i łatwe w użytkowaniu.
Przychodzi ten ważny dzień - twoje maleństwo staje się przedszkolakiem. Masz mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo chcesz, by dziecko się uspołeczniało, a z drugiej strony boisz się czy będzie miało odpowiednią opiekę. Pomimo wielu myśli starasz się siebie i przede wszystkim dziecko pozytywnie przygotować do tego ważnego dnia.
Ponieważ każdej placówce są inne zwyczaje, warto zawczasu przejść się do wybranego przez was przedszkola i dowiedzieć się, jakie rzeczy będą potrzebne.
Wszystkie rzeczy dla swojego dziecka oznacz - np. haftem.
Dobrze, by dziecko poszczególne kategorie rzeczy (ubrania, materiały plastyczne, kosmetyczne) miało zapakowane np. w workach z wyhaftowanym imieniem lub inicjałami.
Do kompletu proponujemy malutki ręczniczek z haftowanym imieniem lub zawieszką ze śmiesznym motywem.
Wyprawka przedszkolaka będzie w ten sposób świetnie oznaczona - nasza pociecha nie pomyli z pewnością swoich rzeczy z rzeczami innych dzieci.
Jeśli tylko mamy czas, na zakupy zabierzmy dziecko – dla niego nie ma nic lepszego, jak wybieranie wymarzonego worka na buty, czy plecaczka oraz farb.
Zakupy rozbudzają wyobraźnię i sprawiają, że dziecko oswoi się z myślą, że niedługo przyjdzie mu wstawać rano, żeby za moment rozstać się z rodzicami.